Myanmar Vizesi

30 Saniyede Myanmar Vizesi Almak

Kategori: Asya, Myanmar (Burma), Vize İp Uçları | 4

Sınırlarını turistler yeni yeni açmaya başlayan Myanmar Vizesi alırken sıkıntı yaşanabiliyor. İnternetden yaptığım araştırmalarda 50 Dolar, fotoğraf ve başvuru formu istendiğini okumuştum. Bir kaç farklı kişiyle yaptığım konuşmalarda Chiang Rai sınır kapısından Myanmar vizesinin kolaylıkla alınabildiğini öğrendim.

Myanmar Vizesi Nasıl Alınır?

Chiang Rai’de ki, Myanmar sınır kapısına pasaport ve Tayland’a girişte size verilen formla birlikte gitmeniz yeterli olacaktır. Eğer giriş formunu kaybettiyseniz yada yanınıza almadıysanız merak etmeyin, Tayland polisi size 100 Baht karşılığında yenisini veriyor. Doldurup tekrar teslim ederek Tayland’dan çıkış yapıyorsunuz.

Myanmar Sınır kapısında ise pasaportunuz ile birlikte 500 Baht ödeyerek Myanmar Vizesi alabiliyorsunuz. Myanmar polisi size sadece ne kadar kalacağınızı soruyor. Son derece güler yüzlü ve yardımseverler. Chiang Rai sınır kapısından hiç sıkıntı çekmeden kısa süreli Myanmar Vizenizi kolayca alabilirsiniz, içiniz rahat olsun.

Hepinize eğlenceli tatiller 😉

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

4 Responses

 1. Turgay

  Biz Chiang Rai’den Laos’a gecmeyi planliyorduk, ama bu sinir kapisindan Turklerin gecisi sorunlu oluyor diye duymustuk. Bu yazi cok iyi oldu rotayi myanmara cevirecegiz.

  • pintigezgin

   Yardımcı olabildiysem sevindim. Yalnız unutmayın ben günübirlik geçiş yaptım. Ne kadar süre kalınabilindiğini sordum ama İngilizce bilmedikleri için net bir cevap alamadım. Sanırım kısa süreli geçiş izni veriyorlar bilginiz olsun.

 2. Onur

  merhaba,
  pasaport onlarda mı kalıyor? Bu durumda yine o kapıdan çıkmak gerekiyor Myanmar gezisi bitince?

  • pintigezgin

   Evet sadece kısa süreli giriş izni veriliyor. Uzun süre kalmak istiyorsanız mutlaka büyük elçilikten vize almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir