2018 Tatil Planı

2018 Tatil Planı

Kategori: İp Uçları | 0

Bu yıl yaptığım tatil planı ve hazırlıkları sizinle paylaşmak istedim. Detaylı yazı ve fiyatları daha sonra tek tek yazacağım. Evdeki hesap çarşıya uyarsa gezim Endenozya’nın başkenti Jakarta’dan başlayacak. Uçak biletimi, İstanbul – Jakarta – Bangkok – İstanbul  şeklinde Singapur Airlines den çoklu uçuş olarak aldım.

Ara Uçuşları ise Jakarta – Bali – Bangkok – Chiang Rai – Bangkok şeklinde Air asia dan aldım. Her zaman söylerim uzak Doğu seyahat planınız varsa Air assia’yı mutlaka kullanın hem ucuz, hemde neredeyse her yere direk uçuşu var.

Otelleri ise Agoda ve Hotels.com dan aldım. 15 gün kesinleşen rezervasyonum var. Geri kalan günleri ise biraz akışına bırakacağım.  Sevdiğim yerlerde daha uzun kalabilir, yada yakında ilgi çekici yerler varsa oralarda bir kaç gün kalabilirim.

Bir diğer planım ise Chiang Rai ye 5 dakika uzaklıktaki Mynamar sınır kapısından oldukça zor alınan vizeyi kolayca alabilmek. Bu konuyu epey araştırdım umarım tahmin ettiğim gibi olur. Biliyorum bu konuyu merak eden bir çok insan var. Mynamar Vizesi hakkında buradan bilgi paylaşacağım.

Yaklaşık 1 ay sürecek tatilime her zaman olduğu gibi 7 kg lık kabin boy çantamla çıkacağım. Biliyorum bir çok kişi için imkansız gibi geliyor ama inanın Uzak doğuda fazlasına ihtiyacınız yok. Her yerde Laundry ( Çamaşır Yıkama ) var ve fiyatlar oldukça uygun. Kirlenen kıyafetleriniz verip bir kaç saat sonra yıkanıp  ütülenmiş olarak alabilirsiniz.

Şimdilik planlar bunlar bakalım neler olacak heyecanla bekliyorum. Video ve Resimleri Facebook ve Instagram dan paylaşacağım takipte kalın. 😉

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir